بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت
سرخط خبرها
خانه >> اخبار استان >> طراحی سایت با تکنولوژی AMP

طراحی سایت با تکنولوژی AMP

در تلاش روزافزون برای ارائه تجربیات بهتر کاربر ، Google به طور مداوم وب سایت ها را ترغیب می کند تا از کتابخانه و استانداردهای منبع باز خود استفاده کنند – AMP. Google به شدت به بارهای سریع صفحه اهمیت می دهد و AMP راه حلی برای تحقق آن است.

AMP در سال ۲۰۱۹
ما ۲ ماه از سال ۲۰۱۹ فاصله داریم. با نگاهی به نتایج جستجو ، اکثر سایتها هنوز AMP را اجرا نکرده اند.

آیا عدم وجود AMP در وب سایت عواقبی دارد؟

پاسخ کوتاه بله است.

Google AMP چند راهکار را برای شما فراهم می کند که در غیر این صورت از دست می دهید. بسیاری از وب سایت ها قبلاً از آنچه AMP برای ارائه ارائه می دهد استفاده می کنند.

یکی از دلایلی که AMP تأثیر مثبت می گذارد این است که کلیک را از طریق ظاهر متمایز در Google SERP افزایش می دهد. دلیل دیگر این است که به بازدید کنندگان اجازه می دهد صفحات را به سرعت مرتب کنند – به خصوص اگر صفحات دارای بار زیادی برای بارگیری باشند مفید است.

AMP نه تنها در اصل توسط ناشران خبری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در چند سال گذشته ، تعداد بیشتری وبلاگ و مشاغل AMP با شروع وب سایتهای خود شروع به کار کرده اند.

به عنوان آرم AMP ⚡ با بارهای فوری نزدیک به آن در ارتباط است ، بسیاری از ناشران برای افزایش کلیک خود از طریق نرخ ها و کاهش نرخ گزاف گویی ، به سرعت اقدام به پذیرش AMP می کنند.

برای وب سایت های وردپرس ، افزونه های AMP در جایی بهبود یافته اند که می توانند به راحتی اضافه شوند و معمولاً به اندازه کافی خوب برای تبدیل کل وب سایت به AMP هستند.

AMP چیست؟
پروژه صحیح تلفن های همراه توسط گوگل در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است ، مجموعه ای استاندارد از کتابخانه ها که ناشران را مجبور به پیروی از مجموعه ای از بهترین شیوه های اعلام شده می کند.

یکی از اصول طراحی AMP این است که “فقط در صورت انجام سریع کارها کارها را انجام دهیم”. به منظور اولویت بندی تجربه کاربر ، این کتابخانه ها برای بارگذاری سایت شما با سازش های بسیار کمی در سرعت بهینه شده اند.

این بدان معنی است که مجموعه ای شگفت انگیز از ویژگی های ساخته شده از قبیل اسکریپت های بارگذاری شده به صورت غیر همزمان ، تصاویر بارگذاری شده و اجزاء بارگذاری شده هنگام حرکت ، و استفاده از حافظه نهان جهانی CDN را برای خدمت به صفحات وب خود به شما ارائه می دهد.

AMP به جای تکیه بر یک کتابخانه جامع فراگیر ، اطمینان می دهد که اجزای آن قابل توسعه هستند. متداول ترین اجزای اصلی در کتابخانه اصلی یافت می شود. همه موارد دیگر در مؤلفه AMP خود قرار داده شده است ، جایی که هر زمان که در صفحات مربوطه استفاده شود صریحاً در سر آنها اعلام می شود. نتیجه آن بارگیری کمتری برای کاربران و بارگیری سریع صفحه است.

برای توسعه دهندگان ، AMP می تواند نوعی چارچوب JavaScript در نظر گرفته شود. پروژه AMP تصمیم گرفت که کنترل هایی مانند جلوگیری از بارگیری کتابخانه های شخص ثالث و بارگیری کتابخانه های شخص ثالث ، برای ایجاد سریع ، ساده و قابل اعتماد بودن سایتها ضروری باشد.

شما مطمئناً هنوز می توانید سایتی بسازید که برای سرعت بهینه شده و بدون استفاده از AMP بهینه شده باشد ، اما گوگل ادغام معتبر AMP را به عنوان یک عامل اطمینان می داند که یک صفحه با عجله بارگیری می کند.

AMP با وارد کردن سایت شما کاملاً اختیاری است ، اما با رعایت استانداردهای آنها و ایجاد نسخه AMP ، Google با انتشار یک نماد کوچک رعد و برق خاکستری خاکستری در نتایج جستجوی تلفن همراه ، ناشران شرکت کننده را پاداش می دهد – که اغلب منجر به افزایش نرخ کلیک SERP می شود.

به عنوان مثال SERP همراه با AMP

آموزش سئو 

شرکت سئو سایت

قیمت سئو

سئو گوگل
به عنوان مثال نتایج جستجوی تلفن همراه با پیاده سازی های AMP در بالا نشان داده شده است.
به عنوان مثال SERP موبایل با داستان AMP
به عنوان مثال نتایج جستجوی تلفن همراه برای یک داستان AMP در بالا نشان داده شده است. AMP Stories همچنین یک نماد چرخ فلک را شامل می شود.
نه تنها صفحات برای ساختار معتبر AMP نمادهای “whatzit” دریافت می کنند ، بلکه صفحات ایندکس شده نیز از طریق Google CDN بسیار سریع سرو می شوند.

از آنجایی که وب سایت های محبوب اکنون از AMP استفاده می کنند ، بیشتر دستگاه ها از قبل کتابخانه های استاندارد AMP را در حافظه خود ذخیره کرده اند. این امر بیشتر باعث می شود مدت زمان بین کاربر با کلیک بر روی نتیجه جستجو و دیدن محتوای آن ، کاهش یابد.

AMP در درجه اول برای بهبود تجربه کاربر تلفن همراه طراحی شده است. تاکنون صفحات AMP فقط در یک دستگاه تلفن همراه سرو می شوند. برای نتایج جستجوی رایانه لوحی و دسک تاپ ، فقط نسخه های متعارف بازگردانده می شوند.

به عنوان یک نکته جانبی فنی ، می توانید با داشتن یک نسخه AMP پاسخگو از هر صفحه برای دسک تاپ و موبایل ، از صفحه AMP خود به عنوان نسخه متعارف استفاده کنید و Google حتی این مورد را تشویق می کند.

محدودیت های AMP چیست؟
برای رعایت ساختار معتبر AMP ، شما نمی توانید JavaScript خود را اجرا کنید و کتابخانه های خارجی را بارگیری نکنید. برای بسیاری از توسعه دهندگان ، این دلیل به تنهایی کافی است که از AMP دور شوید.

با این حال ، AMP برای توسعه دهندگان و سازندگان درنظر گرفته شده است که از اجزای مختلف AMP برای دستیابی به امور استفاده کنند نه اینکه آنها را از طریق JavaScript انجام دهند. هنگام جفت شدن با مؤلفه های مدیریت دولتی ، از جمله آمپ-پیوند ، انعطاف پذیری چشمگیری در مورد آنچه هنوز می توانید انجام دهید وجود دارد.

آیا می توانم از محتوای AMP استفاده کنم اگر محتوای سایت من به صورت پویا تولید شود؟
در واقع ، اگر وب سایت شما داده ها را از یک API جمع می کند تا محتوای خود را جمع کند ، این امر حتی بدون JavaScript قابل دستیابی است.

Amp-list برای این منظور در نظر گرفته شده است. این داده JSON را مصرف می کند و عناصر DOM را به صفحه اضافه می کند (معمولاً با هم استفاده می شوند

درباره ی rajabyy

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *