بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت
سرخط خبرها
خانه >> اقتصادی >> وحدت، روحیه انقلابی و تدابیر رهبری سه راه دور زدن تحریم است

وحدت، روحیه انقلابی و تدابیر رهبری سه راه دور زدن تحریم است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها نباید موجب اختلاف درونی ما شود، گفت: با وحدت، روحیه انقلابی و حسن تدبیر رهبری می‌توان تحریم‌ها را دور زد.

وحدت، روحیه انقلابی و تدابیر رهبری سه راه دور زدن تحریم است

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه صبح امروز در جمع خبرنگاران در ملایر ضمن تبریک هفته خبرنگار به همه زحمتکشان این عرصه مهم اظهار کرد: کار خبرنگاری حرفه مقدسی است

 وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) از نزد خدا به عنوان هدایت‌کننده و خبررسانی برای مردم ماموریت داشت گفت: ایشان مامور بود که اخبار را از سوی خداوند بدون دخل و تصرف به اطلاع مردم برساند.

 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: امروز کار خبرنگاری نیز کمتر از  این رسالت مهم نبوده و خبرنگاران باید وظیفه خطیر خود را به خوبی انجام دهند.

وی چهار اصل مهم  را برای خبرنگاران پایه و اساس کار خبرنگاری برشمرد و افزود: خبر بدون تحریف، امانتداری، جامعیت در حوزه اطلاع رسانی و ایجاد فضایی تعاملی در جامعه  چهار اصل مهم کار خبرنگاری است.

آزادیخواه  با بیان اینکه خبرنگاران در فضا و شرایط امروز تحریم دشمن وظیفه دارند که  امید و انگیزه  را در مردم ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته ما روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت به فروش می‌رساندیم در حالی که امروز این رقم به ۱۵۰ هزار رسیده اما با این وجود همه ارکان کشور به خوبی مدیریت شده و این نشان اقتدار جمهوری و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به مشکلات خبرنگاران بیان کرد: در صورت تصویب لایحه خیلی از مشکلات صنفی خبرنگاران حل خواهد شد و اصحاب رسانه از یک نظام صنفی و اجتماعی مشخص  برخوردار خواهد شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به عامل مهم وحدت در انسجام نظام افزود: دشمن از وحدت ملت ایران هراس  دارد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها نباید موجب اختلاف درونی ما شود، افزود: با وحدت، روحیه انقلابی و حسن تدبیر رهبر می‌توان تحریم‌ها را دور زد.

آزادیخواه  تحریم وزیر امور خارجه را غیر قانونی خواند و گفت: خواستگاه ولی فقیه از آقای روحانی توسعه سیاسی با کشورهای مختلف است.

وی با بیان اینکه  آمریکا با تحریم ظریف می‌خواهد توسعه سیاسی منطقه را محدود  و باعث مهجوریت ایران شود، گفت: به تمامی دنیا ثابت شده که ایران اهل گفت‌وگو و منطق است و این آمریکاست که با قلدری و زور می‌خواهد به اهداف خود برسد و این یک تعارض سیاسی ایجاد کرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در مورد جابه جایی فرمانداران ملایر طی سال‌‌های اخیر افزود: فرماندار پستی سیاسی است ولی نباید سیاست‌زده باشد و نمایندگان در جابه جایی فرماندار نقش نظارتی دارند.

وی در ادامه به رفع مشکلات و موانع واحدهای مشکل‌دار و همچنین تلاش برای راه‌اندازی واحدهای جدید در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: در حوزه مشاغل  خانگی نیز ظرفیتی که برای شهرستان ایجاد شده حدود ۴۵ میلیارد بوده که  جذب شده است.

آزادیخواه همچنین با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تبادل و حمل و نقل حجاج ایرانی نیمی از سوی عربستان  و نیمی هم توسط ایران انجام می‌شود، گفت: امسال برای اولین بار همه تبادلات حمل و نقل  ۸۸ هزار حجاج  توسط پروازهای داخلی کشور انجام شد.

 وی در ادامه در خصو ص حذف چهار صفر پول ملی افزود: این امر به تحلیل اقتصاددان‌ها یک مقدمه در اصلاح نظام پولی و بانکی است و ما مشکلات زیادی در نظام بانکی داریم و این خطر جدی اقتصادی است که بانکداری اسلامی در دستور کار برای  آینده قرار دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یارانه بسیاری مردم  نیازمند قطع و یا با مشکل پرداخت مواجه شده، بیان کرد: معتقدم که مبلغ امروز یارانه که واقعا مبلغ ناچیزی است باید عادلانه توزیع شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدمات صورت گرفته در حوزه راه نیز خاطرنشان کرد: طی چهار سال اخیر در محور تویسرکان -ملایر، محور توره و محور  آورزمان نیز اقدامات خوبی شده که همچنان ادامه دارد.

آزادیخواه اضافه کرد: مهم‌ترین اقدام و برنامه وصل راه‌آهن همدان- ملایر خواهد بود که برای توسعه شهرستان بسیار سودمند است.

 وی در خصوص کمبود  کاغذ در کشور نیز اظهار کرد: کاغذ یک کالای تجاری و اقتصادی است پس تنها مختص مطبوعات نیست و مشکل آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوط نمی‌شود چرا که این وزارت خانه  نیز خود  مصرف‌کننده بوده اما اتفاقات خوبی برای رفع مشکل در راه است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست دولت بر این است که  به جای واردات کاغذ  به دنبال تولید آن باشد و در این زمینه کارهایی از جمله ایجاد کارخانه در حال انجام است.

انتهای پیام/۸۹۰۱۳/

درباره ی rajabyy

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *